| Alexa843 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un laptop Toshiba configuratie: Intel Core i5-3230M, 2.6GHz, 15.6", 4GB, 750GB, Intel HD Graphics 4000. O parere ceva. E bun?

Răspuns Câştigător
| serverconfig a răspuns:

Buna. Uite un Toshiba cu aceeasi configuratie, doar ca are placa video dedicata de 1GB, si e doar cu 50 Lei mai scump decat modelul indicat de tine:

http://www.serverconfig.ro/......gb-4674488

11 răspunsuri:
| MrSpooky a răspuns:

Depinde fiind fata cred ca il folosesti mai mult pentru facebook si din astea.
E destul de bunicel, dar are o mare problema are placa video integrata si sunt extrem de slabe...Iti recomand sa cauti unu cu o placa video dedicatahappy
App Lolipop nici un laptop nu e recomandat pentru jocuriwinking

| Alexa843 explică (pentru MrSpooky):

Si cu ce ma va deranja daca are placa video integrata..Si apropo eu nu ma joc deloc!

| MrSpooky a răspuns (pentru Alexa843):

Daca nu te joci inseamna ca ai scapat de o grija si il poti lua, dar iar mai apare o problema daca lucrezi cu programe de edidat video-uri.
P.S: Cat costa laptop-ul?

| Alexa843 explică (pentru MrSpooky):

2350 de lei. Toshiba e o firma buna in ceea ce priveste laptopurile? Stiu ca fac laptopuri inca din 1985.

| MrSpooky a răspuns (pentru Alexa843):

E un laptop destul de bun, dar ca mi se pare destul de scump pentru cei care il folosesc doar pentru facebook si mess. De obicei cei care cumpara astfel de laptop-uri sunt interesati de jocuri, oricum daca vrei sa il cumperi ramane la alegerea tabig grin
P.S:Toshiba nu mai sunt ce au fost!

| Alexa843 explică (pentru MrSpooky):

Nici o firma nu mai e ce a fost dupa parerea mea..pe mine m-a interesat procesorul ca restul se poate schimba in timp... Si nu il folosesc numai pentru facebook ci si pentru filme, scoala, fac multe poze pe care incerc tot felul de edituri. Oricum multumesc pentru sfat! happy

| MrSpooky a răspuns (pentru Alexa843):

Uite aici un laptop care zic eu ca e ceva mai bun pentru filme si editari si are si un review pentru ati forma o parere: http://www.pcgarage.ro/......2gb-black/
primesti la el un mouse, o geanta si o imprimanta cadou si mai ramai cu 150 lei de care iti poti lua ceva dulce:D
Cu placere!

Răspuns utilizator avertizat
| John1973 a răspuns:

Da este bun http://bit.ly/1r4T719

| ƳourMind a răspuns:

Procesorul e foarte bun daca rulezi programe/aplicatii, memoria RAM destul de buna in cazul in care ai spus ca nu te joci, deci e ok, hard-ul are o capacitate mare, deci e ok si asta.
In mare parte cam astea conteaza, deci e foarte bun pentru a-ti satisface placerile!
Bye-bye!

| LoLiPoP101 a răspuns:

E bunicel big grin dar pentru jocuri e cam slabut