| Rawr22 a întrebat:

Vreau sa imi iau un laptop, dupa ce caracteristicii trebuie sa il aleg Vreau doar pentru poze,muzica,facebook,ascultat muzica pe youtube,sa ma uit la filme online. Sa mearga foarte bine, sa n-am probleme.

4 răspunsuri:
| andreyanul a răspuns:

Ti-as sugera un laptop cu un minim de 500 GB [HDD/SSD (nu conteaza la nivelul tau de utilizare, prea tare)] + un procesor Intel core i3/i5 cu frecventa procesorului (la i3) in jur de 2.2/2.3 GHZ iar la ambele modele maxim 2.4 GHZ (inclusiv) frecventa procesorului (asta daca nu vrei sa faci cancer) iar ca sfat practic ocoleste produsele Samsung si laptopurile Lenovo model b.
p.s. Ti-as recomanda laptopurile: Lenovo G580, Asus X550CC-XX086D.
Sper ca te-am putut ajuta.
Daca ai nevoie de alte informatii de genul acesta nu ezita sa-mi trimiti mesaj.

| Rawr22 explică (pentru andreyanul):

Cam ce frecventa trebuie sa aiba procesorul si ce capacitate de memorie?

| andreyanul a răspuns (pentru Rawr22):

Am mentionat in raspunsul meu treaba cu procesorul, iar memoria in cazul tau ar fi ok de vreo 4 sau 6 GB.

| geno123geno456geno789 a răspuns:

Eu ti-as recomanda un laptop de marca Philips (aceste marci sunt cele mai bune )