| EmilTraian95 a întrebat:

Vreau sa imi iau un laptop ( pc am deja dar vreau cv sa pot cara si la facultate ) si in limita a maxim 1800 de lei vreau sa imi iau cv sa mearga GTA 5. ce imi recomandati?

13 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea e ca dai banii aiurea. un laptop de gaming nu este pentru gaming ( chiar daca apare cuvantul ala acolo). mai bine iei ceva doar pentru internet si programe s lasi balta jocurile pe laptop. am vazut laptopuri la 30 de milioane car se prosteau ca e pentru jocuri si nu puteau duce Battlefield 3 pe el, nici macar pe medium calumea.

| EmilTraian95 explică (pentru anonim_4396):

Si atunci e mai rentabil sa iau un laptop slabut pentru internet si sa investesc in unitatea de acasa? am un Intel pentiun dual core 2.6 4 gb RAM si placa de 1 gb 128 biti, ce sa schimb in ea ca sa mearga gta 5?

| anonim_4396 a răspuns (pentru EmilTraian95):

Sa fii sigur ca asta trebuie sa faci. cand ai zis ca ai pc pentru jocuri am crezut ca ai un i5 si ceva calumea nu asa de slab. mai bine lasa leptopul ceva mai ieftin, doar pentru internet si filme si baga banii in pc ca e cam slabut.
daca imi zici si ce placa video ai. Daca ai avea un GTX 750 e bun pentru asa ceva. E doar 100 $ parca. 4gb de ram pentru medium vor fii ok, daca vrei sa joci pe high cu siguranta vor trebuie 6 sau 8. cat despre procesorul tau e abia pe low la gta 5. depinde mult acum cati bani ai. poti lua un quad core sau hexa core de la AMD pentru ca e mai ieftin. un quad core de la AMD e la 100 de dolari.

| notefree a răspuns:

Http://m.emag.ro/......DNH58BBBM/
Nu garantez ca va duce gta 5 pe full dar ar fi bun la niste cerinte de gaming.
Sau daca mei la facultate ia-ti o tableta pe windows si de restul ai putea sa-ti faci pc ul mai bun

| MihaelaCarbunaru a răspuns:

Uite aici un laptop bunicel care va merge gta 5 pe el http://bit.ly/1y8zSEs

| PikachUS a răspuns:

Http://m.emag.ro/......DBNX4BBBM/ eu l-am achiziționat cu 1700 lei. Merge GTA 5 fără pic de lag

| anonim_4396 a răspuns (pentru PikachUS):

De mers merge, dar tot degeaba daca e pe low. plus, sunt curios. cum stii ca merge fara lag cand inca nu a iesit jocul?

| anonimguy3 a răspuns (pentru PikachUS):

Vai tu fata, dar de unde joci tu ''gta 5'' care nici nu a aparut pe pc. Acus cand aveti si data de lansare iarasi mintiti off.

Cat despre ce vrei tu, nu exista asa ceva.

| PikachUS a răspuns (pentru anonim_4396):

Bebică daca GTA IV merge stas... mai belește ochii la cerințe la GTA 5!

| anonim_4396 a răspuns (pentru PikachUS):

Ce raspuns de generatie de fb. ce treaba are gta 4 cu 5 mai? diferenta la grafica e foarte mare. si iar zic, degeaba daca e pe low, cu cateva detalii pe medium.

| Mihaes_Dani_1990 a răspuns (pentru PikachUS):

Ba lasa glumele ca nici nu a aparut pe piata.

| BetiT a răspuns:

WTF! Vad pe aici numai raspunsuri idioate cum ar fi si a lui PikachUS, in noiembrie 2014, nici macar nu a aparut gta v pentru PC, ok, lasand asta la o parte un laptop de 1700 lei nu iti poate rula nici macar un CS:GO in HD sau un FIFA 15. Ok dar totusi iti reocmand un articol cu top 5 laptop-uri la un pret generos, poate te va ajuta http://www.betit.ro/top-5-cele-mai-bune-laptop-uri-la-un-pret-mai-generos/

| Mihaes_Dani_1990 a răspuns:

Ca sa joci gta 5 trebuie sa ai minim Nvidia GeForce GTX 750 1Gb. Daca nu gresec doar placa video face 900lei. Deci sfatul meu este sa iti faci propriul din bugati pentru ca e mai ieftin decat o unitate gata facuta pc.