| jaguar12 a întrebat:

Vreau sa imi iau un laptop pentru jocuri( stiu ca un desktop e mai bun, dar vreau laptop) si am gasit asta: http://m.emag.ro/......979KBBBM/. ( scuzati ca am dat versiunea de mobil. Cautati la eMAG : Sony vaio Intel core i5. La procesor e simplu dar nu stiu daca placa video e ffoarte buna, nu ma pricep. Aveti pareri?

3 răspunsuri:
| introduaicinumele a răspuns:

Are placa video dedicata, ce mai conteaza daca e buna? Ca tot e mai buna decat cea integrata! Si e buna, este ATI Radeon cu 2 Gb, este foarte buna pentru un laptop! happy

Are RAM rapid (la 1600 MHz cand multe laptopuri au la 800 Mhz).

Procesorul, cred ca va duce, are totusi 3MB de cache.

| jaguar12 explică:

Si pentru jocuri ce este mai importanta, placa video sau procesorul? adica as vrea un laptop pe care sa mearga aproape orice joc pana in 4000 de lei, si cum acum am un Sony vaio si sunt foarte multumit, as vrea tot un Sony. Funda

| Ercjiaai a răspuns:

Pai da e destul de bun placa video e super dar procesor de 2.5 ghz nu prea o sa-ti mearga multe jocuri, in rest e bun