| sergiu2222 a întrebat:

Vreau sa imi reinstalez windowsul...Si am o intrebare: Dupa ce se termina de instalat trebuie sa imi reinstalez si procesorul placa video placa de sunet? Daca da, cine imi poate spune tot ce trebuie instalat nu ma pricep la componentele interne ce mai trebuie instalat eu stiu doar de cele 3 mai trebuie si altceva?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Procesorul nu se instaleaza. Trebuie sa instalezi drivere pentru placa de baza si (de cele mai multe ori) pe acela CD se afla si driverele pentru placa audio si LAN (daca sunt integrate in placa de baza) Placa video separat sau tot de pe CD-ul placii de baza. Atat. Urmeaza apoi programele [Yahoo, Office, Winrar, Winamp, Nero, Audacity (bun si gratuit pentru inregistrari si salvare in mp3), Irfanviw (bun si gratuit pentru poze), etc].