| LG280 a întrebat:

Vreau sa invat programare, pentru ca niciodata nu strica o competenta in plus. Se poate invata de unul singur? Daca da, ce limbaj de programare este mai usor de invatat, pentru cineva care nu are nicio baza in acest domeniu?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sigur ca se poate invata si singur. Depinde ce vrei sa faci cu respectivul limbaj. Cel mai indicat este insa sa incepi cu c/c++. Asa ai sa inveti cele mai de baza lucruri ce tin de programare.

Daca te intereseaza doar, sa zicem programarea web atunci te poti apuca intai de html, css si apoi de php

3 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Eu zic sa incepi cu python. poti sa inveti de unul singur orice, conteaza cat timp aloci si cat de mult vrei sa inveti si mai important, cat iti place.

| bystefu a răspuns:

Salut,recomand sa începi cu pup, html, css si javascript/jquery.
Se poate invata, dar mult mai greu si o sa muncești mult mai mult până înveți cum trebuie facut.De aici si riscul ca poti renunta mult mai usor decat intr-un colectiv.

| Måryán363 a răspuns:

Poti invata din tutorialele de pe Youtube foarte usor.