| alecssutzu a întrebat:

Vreau sa ma ajutati si pe mine cu ceva
Am un laptop de la cineva si nu stiu daca sa il cumpar sau sa il dau inapoi
Toshiba. procesor amd a8. placa video integrata radeon dual graphic. 6gb ddr3. ce spuneti

Si ce parere aveti despre procesoarele amd a8 am auzit ca se susprea incalzesc la jocuri este adevarat sau sunt ok

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Frecventa aia creste automat la 2.3 ghz cand e cazul.
La 1400 lei nu gasesti nimic mai bun. Nu te uita la cat e in magazin. Asa in magazin gasesti scump. Intrebarea e: merita pretul(pret/calitate)?
Daca vrei sa cumperi ceva mai bun decat ce e acolo, abia pe la 1800 lei gaseesti ceva. Iar daca vrei sa iei ceva incomparabil din orice punct, la 2000 lei gasesti exact ce trebuie.

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

E adevarat, se incalzesc. Dar toate se incalzesc.
Cati bani vrea pe acest laptop? Daca e, sa gasim variante mai bune!

| alecssutzu explică (pentru sltlp):

14 mil dar pemine ma intereseaza si daca e bun de cava procesoru asta...
el vrea 14 dar nou in magazin e 25...

| alecssutzu explică (pentru alecssutzu):

Si procesorul e de 1.60 ghz

| sltlp a răspuns (pentru alecssutzu):

Pai daca zici ca e cu dual-graphic merge fifa. Desi eu as recomanda sa strangi tu pana la 2000 lei, si cumperi lucrultau, cu actele tale, stii exact ce poate, ce a fost facut cu el(Si mai ales ca la 2000 lei, cum am zis, e mai perfomrant decat asta).

| Me2 a răspuns (pentru alecssutzu):

Si eu tot aceeasi parere o am ca si colegul srsdani, mai bine pui niste bani, pana ajungi la 2.000 si cumperi ceva mai ok, nou ...stii ca e al tau si nu l-a forjat altu in toate testele si mai stiu eu ce ..asta e parerea mea, si in plus in 2000 lei ai un laptop de 5x mai performant

| sltlp a răspuns (pentru alecssutzu):

Frecventa aia creste automat la 2.3 ghz cand e cazul.
La 1400 lei nu gasesti nimic mai bun. Nu te uita la cat e in magazin. Asa in magazin gasesti scump. Intrebarea e: merita pretul(pret/calitate)?
Daca vrei sa cumperi ceva mai bun decat ce e acolo, abia pe la 1800 lei gaseesti ceva. Iar daca vrei sa iei ceva incomparabil din orice punct, la 2000 lei gasesti exact ce trebuie.