| Doctorfishadi a întrebat:

Vreau sa ma joc putin si sa modific caracteristicile la niste inregistrari. Vreau sa imbunatatesc putin pentru ca au fost facute cu telefonul, sa se auda mai clar.Insa nu stiu ce program de editat sa folosesc.Macar sa imbunatatesc volumul, si chestii minuscule nu vreau sa tai ceva sau sa modific la extrem.Ce program face asta pentru ca nu mai sunt in tema cu ele.Merci!

4 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Audacity, dar pentru a exporta in mp3 trebuie sa instalezi lamemp3 (iti arata programul de unde).

| gheorghe69 a răspuns:

Daca ai instalat premiere pro poti folosi acest tutorial: http://mariuscucu.ro/scapa-zgomotul-fundal-microfon/

Asta daca este sunetul constant, daca vrei mai mult de la sunet, sa il editezi mai ok iti recomand Adobe Audition. E o varianta complexa, dar cu care faci treaba buna.

| DANIEL2001 a răspuns:

Cred ca te-ar ajuta AUDIOCITY (CRED CA ASA SE SCRIE O SA VEZI) e un prigram prifesional. sper ca te-am ajutat.sal

| Doctorfishadi explică (pentru DANIEL2001):

L-am avut sa fac negative, era varza la asta. Daca zcici ca se pot ajusta si inregistrari o sa ma uit.