| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar o imprimanta pentru printat carti de vizita.
Adica vreau sa printez cu sutele.
Caut o imprimanta pana in 400 Euro.
Care ar fi potrivita pentru mine?

Răspuns Câştigător
| cristi767 a răspuns:

Pai da. Intamplator, fac acelasi lucru ca tine. Nu se merita sa-ti iei o imprimanta decat cand ajungi la un anumit nivel si esti dispus/capabil sa faci o investitie serioasa.

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ar trebui sa-ti iei mai degraba ceva de genul acesta: http://www.pscomputers.ro/list_prod.php?catid=96
E cam greu sa obtii carti de vizita cu o imprimanta simpla. Daca le faci doar pentru tine, e ok sa le faci mai simple, fara forme in relief sau cine stie ce fite. Daca vrei sa scoti bani din asa ceva, iti trebuie o scula profesionala.

| cristi767 a răspuns:

Nu cred ca 400 Euro iti ajunge. Depinde foarte mult ce vrei tu sa faci cu ea: vrei sa iti faci tie carti de vizita sau vrei sa pornesti o afacere in acest domeniu? In functie de acest lucru pot sa-ti zic daca iti poti gasi ceva pana in 400 E sau nu.

| anonim_4396 explică (pentru cristi767):

Afacere, mi-am facut un pfa si un site in care prezint serviciile pe care le prestez (webdesign, editare foto, service si mentenanta it si afise, pliante, flyere, coli cu antet, etc etc) printre care si carti de vizita.

afise pliante si altele le voi printa la o tipografie dar ma gandeam ca, pentru cartile de vizita sa-mi iau o imprimanta si sa le printez eu. Am vorbit cu o cunostinta de la konica minolta si am inteles ca ceea ce as vrea eu costa in jur de 1000E.

| anonim_4396 explică (pentru cristi767):

Fara nici o legatura cu intrebarea mea de mai sus.
Ca sa nu mai postez o alta intrebare, as vrea sa te intreb daca stii cu ce tipografie as putea sa colaborez, eventual sa fac un contract, tinand cont de faptul ca la inceput nu o sa am multe comenzi. ( pentru printare carti vizita, afise etc )

Si daca exista vreo tipografie in care sa pot printa si cantitati mici, in functie de ce comenzi voi avea.

| cristi767 a răspuns (pentru anonim_4396):

Depinde foarte mult de orasul din care esti. Eu sunt din Oradea. Cel mai bine e sa faci un research la tipografiile din orasul tau iar apoi sa iei si tipografiile din restul tarii, dar sa tii cont de pretul de livrare. In functie de asta iti faci o idee. Oricum, la volum mic, nu merita sa iti pierzi prea mult timpul cu research. La inceput trebuie doar sa iei pulsul pietii si cand ai cantitate iti faci dealurile calumea. Nu fa nici contract nici nimic deocamdata.

| anonim_4396 explică (pentru cristi767):

Multulesc pentru raspuns. Eu sunt din Bucuresti. Ma voi interesa la mai multe tipografii. Dar sa zicem ca eu intr-o zi am 2 comenzi de cate 100 de carti de vizita, intrebarea e: ma va baga in seama vreo tipografie? happy

| cristi767 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca vor bani, de ce nu? happy

| cristi767 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai da. Intamplator, fac acelasi lucru ca tine. Nu se merita sa-ti iei o imprimanta decat cand ajungi la un anumit nivel si esti dispus/capabil sa faci o investitie serioasa.

| AndreeaDL02 a răspuns:

Pentru mai multe info despre un pliant poti sa accesezi si site ul https://web2print.ro/pliant/

| promoteyourwebsite a răspuns:

Salut! Incearca sa iei legatura cu cei de la www.serviciidetipografie.ro