Întrebare recomandată | Mocan_Bety_1998 a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar un aparat foto.
M-am gandit la Nikon L110.
Vreau sa stiu ce parere aveti despre acest aparat? Cat de bun este?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Pai mai este in magazine? Are 4-5 ani vechime si ultima data costa in jur de 1.000 lei!
Iti recomand ceva mult mai performant:
Sony Cyber-shot DSC-H300
Nikon Coolpix S9500
Canon PowerShot SX510
Sony Cyber-shot WX300
Fujifilm FinePix HS25EXR
Samsung WB2100
Fujifilm FinePix S8200
Samsung NX2000
Panasonic Lumix DMC-FZ62
Panasonic Lumix DMC-TZ40
Toate aceste aparte au cel mult un an vechime si sunt mai performante decat alegerea ta. Il recomand pe primul. Daca vrei musai Nikon asteapta cca o luna sa apara Nikon COOLPIX P530 cotat pe la 300 dolari.
Bafta!

| virusake a răspuns (pentru neluL):

Esti optimist. :))
P530 la 300 de dolari (3.3 * 300 = ~1000 lei) avand in vedere ca P520 in momentul asta se afla la o promotie la pretul de 1700 lei? :))

Si eu as merge tot pe Sony H300:
http://www.f64.ro/......cator.html

L-as baga in aceeasi categorie cu Nikon L110, dar dintr-o generatie mult mai noua, asta insemnand ca vine cu plusurile de rigoare.

4 răspunsuri:
| ionescuandrada2000 a răspuns:

Este foarte bun!

| Andrada301 a răspuns:

Aparatul este bun dar, ti-as recomanda ceva mai performant.