| razvan_4238 a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar un calculator bugetul este pana in 10 milioane cam ce-mi puteti recomanda...(mai mult pentru jocuri)

15 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Iti recomand sa mai faci niste bani si sa il dai naibii de PC, la un buget sub 2500 RON cel mai misto e sa iei un PS4. Va fi lansat in curind si inca de la lansare vor fi disponibile pentru el jocuri online gratuite, printre care War Thunder, ca sa dau un exemplu.
@Lexi888: Termina cu prostiile. Ala e sistem de jocuri cum eu sint popa.

| LiviuAlexoiu a răspuns (pentru KodrutZ):

Totusi, o consola nu peate fi upgradata la fel ca un PC...
imo ^.^

| KodrutZ a răspuns (pentru LiviuAlexoiu):

Nu, dar e net superioara din start unui PC cu pret similar si jocurile sint mult mai bine optimizate. Vezi jocurile de PS3 de pina acum, par example. Plus de asta, arhitectura PS4-ului e absolut geniala. 8 GB DDR5 unificat. happy

| LiviuAlexoiu a răspuns (pentru KodrutZ):

Poti face asta pe un PS4? http://i.imgur.com/AfvieuI.png
PS4 are grafica \acum\ la acelasi nivel ca un PC, dar hardwareu' merge in continuare, PS-u nu.
Am PS3 de ceva timp si pot sa zic ca sunt complet nemultumit de el.
Joc orice joc pe PC cu o grafica mult mai tare :I
(Sunt*)
Singurul joc mai bine optimizat pentru o consola ar fi GTA IV pentru ca pana si pe rig-ul meu are probleme...

| Lexi888 a răspuns (pentru KodrutZ):

Taci ma ca e un sistem de jocuri slab.dar e de jocuri.na

| KodrutZ a răspuns (pentru Lexi888):

Nu, e un sistem facut cu picioarele. Asa si pe un G3220 cu video incorporat poti sa joci jocuri.

| KodrutZ a răspuns (pentru LiviuAlexoiu):

Ce sa faci pe un PS4? Sa ai un desktop plin de timpenii ca la nebuni? Daca ai PS3, ar trebui sa iti ajunga Gran Turismo 5, numai pentru ala merita PS3-ul, si se sterge undeva cam cu toate jocurile de racing de pe PC. Plusde asta, compara PS3-ul la nivel de grafica cu un PC pe care dai aceiasi bani. PS4 o sa fie intr-o cu totul alta liga fata de PS3.

| Lexi888 a răspuns (pentru KodrutZ):

D

| Lexi888 a răspuns:

Pai cu 10 milioane nai ce sa faci.fa 18 si i-ați pc asta e numai pentru jocuri. http://www.emag.ro/......EX2M0BBBM/

| LiviuAlexoiu a răspuns (pentru Lexi888):

Nu se cumpara calculator pre-asamblat.
OP: In 10 milioane nu ai pretentii pentru un calculator. Deci nu ai cum sa zici ca este pentru jocuri...
Un PC de gaming este undeva de la 18 milioane in sus ^w^

| Lexi888 a răspuns (pentru LiviuAlexoiu):

Ce vrei sa zici nu e Pre asamblat.e de 18 milioane pc recomandat de mine

| LiviuAlexoiu a răspuns (pentru Lexi888):

Adica niciodata in viata ta sa nu cumperi un calculator deja asamblat.
Cumperi piesele si il faci pe piese. Cele preasamblate sunt de o calitate inferioara.

| Lexi888 a răspuns (pentru LiviuAlexoiu):

Da ai dreptate

Răspuns utilizator avertizat
| serverconfig a răspuns:

Salut. Arunca o privire aici. Gasesti destul de multe modele care sa se incadreze in bugetul tau :

http://www.serverconfig.ro/catalog/second-hand-458918