| Roxcsana21 a întrebat:

Vreau sa-mi fac cont pe-un si dupa ce bag id-ul si nick-name-ul imi rece "referral id" ce-i acela?straight face

9 răspunsuri:
| vlaaddd a răspuns:

Adica cine te-a pus sa iti faci cont.

| rolfenstein a răspuns:

Banuiesc ca este un site unde faci bani.numai acolo apare cu referral id cand iti faci cont.nu se completeaza nimic acolo doar daca ti.a zis de exemplu un prieten sa ii fi referral si iti da un cod.

| roby_3489 a răspuns:

Referral id=sesizare id adica ti-a sesizat ca nu ai introdus ceva bine in datele de acolo

| ことみ a răspuns:

Pai.poate trebuie ca nimic-name-ul sa aiba ceva din id.
De exemplu:
alexandra_andreea99
Name: Popescu
Nick-name: Alexandra
Cred...Nu stiu, dar incerca.

Răspuns utilizator avertizat
| AlexM_1518 a răspuns:

1: Pe ce vrei sa iti faci cont?
2: Este codul de referinta. Daca te-a invitat cineva pe acel site, intreaba-l de acel cod. Asa ii poti multumi.
3: Acel cod nu e obligatoriu de trecut.
Bafta.

| AlexM_1518 a răspuns:

Pai ti-am raspuns eu, ce vrei sa mai stii? Eu un cod de referinta.
Exemplu: Eu te invit pe site-ul X.ro si iti spun sa introduci codul "AlexM" la refferal id pentru ca sa apari recomandat de mine pe site.
! Acel cod nu e obligatoriu.
A treia oara nu-ti mai zic. happy