| claudia_5323 a întrebat:

Vreau sa pun IDLE dar nu stiu.Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La messemger spui nu? Este o optiune automata, cand stai degeba, iti apare acest lucru. NU poti sa o activezi singura.
Sper ca te-am ajutat.

3 răspunsuri:
eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Messenger->Preferences->Privacy->şi dai la show me as Idle...bifezi căsuţa şi îţi alegi după câte minute vrei să apară. Idle îţi apare în cazul în care nu foloseşti calculatorul dar cănd vei mişca mouse'ul va dispărea acest status

| Raiden a răspuns:

Intri sus la messenger - preferances - privacy - show me as "idle" if I don't use the computer for 1 minutes. Idle apare cand nu esti la calculator, cand nu atingi mouse/tastatura. Dupa 1 minut in care nu folosesti pc-ul iti va aparea idle daca faci de ti-am zis mai sus, daca nu vei astepta 15 min. si mai este un program pentru aparut Idle da'. nu prea-si are rostu'.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Idle pe messenger? Daca este pe messenger atunci idle se face singur cand nu mai misti mouse-ul timp de jumatate de ora aproximativ(Nu stiu sigur).