| orang23 a întrebat:

Vreau sa stiu daca exista vreun program care sa zica daca placa video pe care o vrei e compatibila cu placa de baza FUNDA :-d

Răspuns Câştigător
| AstonMartin a răspuns:

Ce placa de baza ai? E mai veche de 5 ani? Daca nu inseamna ca are mai mult ca sigur slot video pci-express (adica doar cel ce se foloseste in zilele noastre), si cum toate placile video din ziua de azi sunt pe pci-express, ti se va potrivi. Posteaza denumirea placii de baza, poti sa te uiti in unitate desfacand panoul lateral si vezi ce scrie sub procesor ceva mai jos - AGP 8X, PCI-Express. Poti downloada programelul asta http://www.softpedia.com/progDownload/CPU-Z-Download-6980.html si-ti zice cam ce ai tu prin pc, ca si componente. Numai bine!

| orang23 explică (pentru AstonMartin):

Pai calculatorun nu e deloc vechi numai ca are placa video ceva mai slaba si e mai slaba fiindca e integrata si da am pci express cat despre placa de baza am FUJITSU SIEMENS D2461-B2 (Socket AM2) si de asta eu vreau doar sa o schimb atat si multumesc pentru raspuns

2 răspunsuri:
| odo89 a răspuns:

Incearca http://www.utilitarul.ro/......da-cu.html si poate ai noroc.