| IULY991 a întrebat:

Vreau sa stiu niste comenzi in CMD si sa pot face aplicatii cu NotePad in afara de inpcofig, netstat, ect ca le stiu perfect, ceva mai complicat poate si in RUN. Cel mai bun raspuns primeste "FUNDA".

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Fa un script cpp compileaza l din linia de comanda si apoi ruleaza-l tot de acolo.

Fa un script de batch. Uite un mic tutorial http://commandwindows.com/batch.htm

| IULY991 explică (pentru suntserios):

Ceva mai complicat, astea le stiu de mult si stiu sa-mi fac o aplicatie, dar vreau niste exemple de aplicatii si comentii noi in CMD (secrete)

Răspuns utilizator avertizat
| Wlăduță_Oktawyan_1989 a răspuns:

Comenzi CMD:
ipconfig/flushdns curata cache
dir/s - curata calculatorul

Comenzi Run:
regedit-modifici puterea procesorului, viteza netului...
Prefetch-sunt fisiere care s-au creat in urma unor actiuni, care trebuie strerse toate!
%temp%-sunt fisiere care s-au creat in urma unor actiuni, care trebuie strerse toate!

| Wlăduță_Oktawyan_1989 a răspuns:

Comenzi CMD:
ipconfig/flushdns curata cache.
dir/s - curata calculatorul.

Comenzi Run:
regedit-modifici puterea procesorului, viteza netului...
Prefetch-sunt fisiere care s-au creat in urma unor actiuni, care trebuie strerse toate!
%temp%-sunt fisiere care s-au creat in urma unor actiuni, care trebuie strerse toate!

| Salamon_Marius_1981 a răspuns:

Aceasta comanda nu o faci cu CMD si cu rcon brute cu care poti:: floda, afla parola rcon sa-mp ETC. pentru mai multe detalii:conect skype: solomon.marius