| asy25 a întrebat:

Vreau si eu un aparat de fotografiat care sa aiba blur(sa incetoseze in spate), de minim 16 mp si sa se incadreze in 2000 lei... ce imi recomandati?

6 răspunsuri:
| eucumine010 a răspuns:

Ceea la ce te referi tu se numeste Depth of field (DOF) http://en.wikipedia.org/wiki/Depth_of_field

| emmyl a răspuns:

Http://www.emag.ro/......pCANPSS100
La acesta senzorul și procesorul dunt de la DSLR și sunt ultimele apariții. Citește tot la specificații. Nu te uita la rezoluție, Căci chiar dacă imaginea e mare, dacă nu are senzor bun nu iese imagine de calitate. Și procesorul trebuie să fie bun pentru viteză la salvarea fotografiei și altele...
Din păcate nu are blur, dar e posibil să vină cu soft pentru editare foto.

| Elektro a răspuns:

"bluru"ala e autofocus sau DOF

| Andr3iutz a răspuns:

Poti sa iei un aparat foto dsrl si sa utilizezi photoshop pentru blur effect.