| maria11579 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un aparat de fotografiat. Ce imi recomandati si de ce? Mersi!

Răspuns Câştigător
| Buleandra_Danut_1999 a răspuns:

Bună, îți recomand un Canon 300w
De ce?
Calitate maxima si blitz puternic.
Filmările au aceeași calitate!
Desi... Costă puțin.

| maria11579 explică (pentru Buleandra_Danut_1999):

Buna! Iti multumesc mult pentru raspuns! In dreptul raspunsului tau, nu imi apare funda. Poti sa imi lasi un comentariu asemanator (sau chiar acelasi daca site-ul permite ), la aceasta postare? Asa, cred ca imi va aparea funda. Mersi!

| untu a răspuns (pentru maria11579):

Uita-te la Google imagini si sa vezi cum arata aparat foto Canon 300W! Este un aparat de fotografiat de tip DSLR Profesionale, tocmai buna pentru fotografi profesionisti! Sunt aparate scumpe!

| maria11579 explică (pentru maria11579):

Am reusit! :-)

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sincer nu merită sa arunci banii pe un aparat de fotografiat, ai telefon el este dotat de fabricant cu cameră foto,, unele telefoane au camere foto de 13 Mp, ceea ce le permite efectuarea unor poze foarte clare si frumoase, este la fel ca in cazul in care ai muzică in telefon dar tu vrei neaparat un mp 4 player, de ce sa mai cari după tine camera foto cand oricum nu esti fotograf de meserie, nu faci poze artistice la nunti sau botezuri, practic tu nu scoti bani din pozele pe care le faci, le faci de hobby, iar in altă ordine de idei, o cameră foto are nevoie de, acumulatori, bateriile normale se consumă repede, ai nevoie de card intrucît spatiul ei de memorie este redus, ai nevoie de husă sa o protejezi camera de frig, ploaie ninsoare căldură, pentru ce atita cheltuială? Eu cred ca acestea nu sunt necesitati stringente, camera foto, ci un moft de care te vei plictisii repede, si daca o sa o vinzi vreodată, nu m ai i ei pe ea cît ai dat acum sau cît o sa dai cand o cumperi, camere bune sunt scumpe mii de lei, vorbim de camere renumite, Canon, Olympus, Sony. Camere foto profesionale. nu merită banii decat daca esti in domeniu fotograf profesionist si stii ca investesti odată o sumă de bani, dar si scoti dublu.Altfel nu. Asta e ca un sfat, tu faci cum doresti, daca ai bani de aruncat pe geam aruncă i.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Iti recomandam sa ne zici pana la cit vrei sa te intinzi. Nu de alta, dar se gasesc destul de usor aparate mai scumpe decat o casa.

| userul7200 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Mai scumpe decat o casa? In niciun caz, poate POATE cu obiectiv dar in rest nu. Depinde si ce casa, conform therichest cel mai scump aparat foto costa in jur de 45, 000$.

..Revenind, Maria, ar fi foarte bine sa spui bugetul pe care îl ai. Dar in orice caz, in general firma Canon mi se pare buna. happy

| untu a răspuns:

Aparat de fotografiat compact sau DSLR?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru untu):

Sau mirrorless sau bridge...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai si de unde sa stim noi ce vrei tu?
Ca sunt unele la 300 lei si sunt unele care costa cat o masina.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru anonim_4396):

Stai încet, nu te repezii sa afliilaughing