| Adrian0102 a întrebat:

Vreau un sfat urgent merita sa dau Pc-ul asta http://www.tocmai.ro/pc-gaming-hp-pavilion-quad-core-148 37809.html
pe un xbox asta e http://mercador.ro/......1ogkp.html

si mai primesc diferenta xboxul si 500 lei.

Ce parere aveti?

Sau asa merita mai degraba sa dau PC meu pe un laptop Dell inspiron n5101 in garantie aproape inca un an, arata si merge excelent. are procesor i3 ivi bridge, 4gb rami,hdd 320, placa video 3000.

Ce parere aveti cum as iesi mai avantajos sa dau PC-ul pe xbox si sa primesc 500 lei diferenta sau sa dau PC-ul pe laptop fara diferenta doar schimb pe schimb?

Vreau o parere, eu mai mult vreau bani si ma gandesc cum as iesi mai in avantaj adica vreau sa vand laptopul sai xboxul dupa ce fac schimbul.

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Depinde de nevoile tale asta. Dacă îti bate vântul prin buzunare atunci xbox plus 500 ciubuc, iar apoi dacă vrei poți vinde mai departe Xbox-ul sau schimba pe un desktop upgradabil de valoare similară(aruncă un ochi și pe piataaz.ro sau tomai.ro, am văzut pe acolo ceva sisteme decente și destul de ieftinele)
Dacă vrei portabilitate că gamming-ul se exclude pe așa ceva din start atunci Lptop să fie, la care se adauga încă 50-100 curațarea lui de praf în interior, operație recomandată.
Succes

| M1hai a răspuns:

Uite cum iti recomand daca vrei sa dai pc-ul iti recomand sa nu o faci, intr-adevar pe un xbox poti juca multe dar te plictisesti de el. si acest xbox nu este modat RGH adica numai copii jocurile pe el si gata, la asta iti trebuie dvd-uri ceea ce este aiurea, laptopul e bun dar are placa video incorporata deci e varza! mai bine ramai cu pc-ul e foarte bun

| DeyCj a răspuns (pentru M1hai):

Eu din pragmatism, si mai ales că „banii vorbesc" aș merge pe dat PC plus 500 RON.Laptop-ul ca oric laptop în afară de așa ceva:
http://www.alienware.com/landings/laptops.aspx
Jucărie ce poate ajunge la 6500 RON cu tot cu taxele de livrare Nu sunt făcute pentru gamming, deși comerțul ăsta ce ne dă nouă de muncă(și noi ne bucurăm) pare a susține contrariul.