| Theodora a întrebat:

Windows sau Ubuntu? Pro sau Contra? Argumentati

Răspuns Câştigător
| tiberiur a răspuns:

Pentru un utilizator obsisnuit, care are nevoie doar de poze, filme, muzica, internet eu as merge pe Ubuntu. Odata cu trecerea scapi de toate problemele Windows-ului (erori, virusi).

Eu sunt dependent de windows, sa spun asa. Am facut de cateva ori tranzitia Windows -> Ubuntu, dar de fiecare data m-am intors la Windows datorita programelor indispensabile pe care acesta mi le oferi, si nu sunt echivalente care sa ma satisfaca in Ubuntu.

ps: vezi ca Yahoo Messenger nu merge pe Ubuntu. In rest au Pidgin, un client foarte bun (nu merge webcam, si transferul de fisiere nu merge tot timpul)

2 răspunsuri:
| Aero a răspuns:

Windows, evident. Ubuntu ar avea nevoie de suport excelent pentru jocuri si atunci ar fi No. 1. Dar desigur daca asta se va intampla, Ubuntu nu (cred ca) va mai fi gratisbig grin Jocurile PC - primul motiv pentru care Windows e pe primul loc.

| tipaalexandruu a răspuns:

Windows pro pentru ca e mai usor de accesat