| KidOoNh a întrebat:

Xbox 360 sau PS3 Care e diferenta dintre ele vreau cel care are cea mai buna grafica cea mai buna consola si performante! FUNDA cel mai explicit

Răspuns Câştigător
| roormaf12 a răspuns:

Cum sa tina bateriile 2 ore jumate'...doamne eu ma joc 2-3 ore pe zi cu baterii Duracel si ma tin DOUA LUNI! Mai bine nu vorbii daca nu te pricepi.

12 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Xbox360.

| YunaFFX a răspuns:

Aici o sa gasesti informatii clare comparativ intre cele doua console http://www.ign.com/......-throwdown Eu recomand PS3, desi diferente mari intre ele nu sunt.

| QµeeК a răspuns (pentru YunaFFX):

Ba da sunt diferentele FOARTE mari!

| EndouMamoru a răspuns (pentru QµeeК):

Nu raspund numai acum dar.....cum doamne sa fie diferente foarte mari? ......nu raspunde daca nu esti informat!

| MrRava13 a răspuns:

Deci, toata lumea zice ca ps3 pentru ca e mai performant si ca are blu-ray player, pai ti-ail luat consola pentru gaming sau vizionat filme? si ambele console sunt la fel de bue, diferenta este la jocuri. multe erori nu prea mai au niciuna dintre ele. xboxul sa scapat de erori cu versiunea Slim. In mare eu prefer Xbox 360.

| ilfenomeno18 a răspuns:

Ps3 e cel mai bun si la grafica si la performante si se misca si bine rau gasesti si mai multe jocuri pentru ps3

| QµeeК a răspuns:

Hello! PS3 E mult mai bun. Sa iti explic acum: PS3 are consola care merge fara baterii, XBOX360 are consola pe baterii iar bateriile in 2 ore jumate se termina. PS3 am eu de 2 ani jumate si in toti acesti ani eu m-am jucat cate 2-3 ore pe zi, iar nu a trebuit sa repar nimic la el.In schimb am un prieten care are XBOX 360. Se joaca cate 2 ore pe zi la el. Il are de 1 an jumate iar in fiecare zi da 5 lei pe doua baterii Duracel.Iar in 1 an jumate a bagat vreo 5-6 milioane in el ca i s-au ars piesele. Mult mai bun e PS3! PS3 are grafica MULT MULT MULT mai buna, iar la X360 GTA IV se blocheaza si se vede naspa rau de tot. Ai incredere in mine si daca e sa iti cumperi cumpara-ti PS3. Funda?

| BLKZ a răspuns (pentru QµeeК):

Tin pe dracu bateriile 2 ore. Bateriile tin undeva la 25-28 de ore, in functie de calitatea acestora. In plus, poti lua un incarcator care costa vreo 80 de lei si amortizezi achiztia in cateva luni. Poate prietenul tau are consola din anii trecuti(inainte de 2009). Consolele care au fost fabricate dupa 2009 au o racire mult, mult mai buna si astfel sansele sa se produca RROD au scazut considerabil. Si nu mai mancati atata... rahat, scuzati-mi expresia ca x se vede mai bine ca y. Consola nu ti-ai luat-o sa vezi ca ps3-ul are un pixel in plus si xbox-ul in minus. Ce vedeti voi pe youtube despre grafica e o mare prostie. Si ca sa va mai dau un pont, ca sa vezi reala diferenta(care si asa e minuscula) dintre console va trebuie un televizor foarte bun.
A, si inca ceva, cum sa se blocheze GTA IV cand procesorul/placa video de pe xbox e mai buna decat cele de pe PS3?

| MrRava13 a răspuns (pentru QµeeК):

Probabil ca prietenul tau nu prea stie sa aiba grija de consola, iar doamne dumnezeule, e greu sa cumperi un acumulator de baterii?

| s3v3n7 a răspuns (pentru QµeeК):

Cum sa fie baterii la consola? Consola are cablu de alimentare la curent, ce prostii tot ii bagi la copil in capstraight face.
Da ..are controller'ul baterii dar si alea tine foarte bine, eu ma joc ff mult si nu le incarc doar odata la 2 zile, in nici un caz la 2 ore

| roormaf12 a răspuns (pentru QµeeК):

Cum sa tina bateriile 2 ore jumate'...doamne eu ma joc 2-3 ore pe zi cu baterii Duracel si ma tin DOUA LUNI! Mai bine nu vorbii daca nu te pricepi.

| Stefan_Toma_1990 a răspuns:

Eu unul detin un PS3 si sunt foarte multumit de el! In primul rand pe el ai grafica foarte buuuuna si ai multe jocuri ce nu exista pe Xbox 360! am testat si Xboxul dar la joystick este putin cam incomod! la Ps3 poti sa iti pui un hdd de 500 gb sau cat vrei si in PlayStationNetwork gasesti demo-uri gratis sau chiar jocuri intregi si nu trebuie sa platesti nimic in schimb la Xbox trebiue sa mai dai si ceva baani pentru a accesa la ei demo-uri si altele! Si daca tot iti cumperi o consola nu e mai bine sa o poti folosi si l-a vazut filme, poze, ascultat muzica, navigat pe internet si poti chiar sa atasezi si o imprimanta pentru a scoate pozele pe care le ai pe el! Eu iti recomand cu mare placere Ps3-ul sau mai poti astepta 1 an si iti iei Ps4

| BlindMind20 a răspuns:

Eu unul detin un Xbox 360 Jasper, dar am avut ocazia sa incerc si PS3. Diferenta dintre ele in primul rand este gamepad-ul : cel de la Microsoft (xbox360) este mai comod si mai solid. In al doilea rand este Blue-Ray Drive-ul de pe PS3 care este superior DVD-ROM-ului de pe Xbox. Grafica difera de la joc la joc, adica unele arata mai bine pe PS3 altele pe Xbox 360. In al treilea rand difera serviciile online: Xbox Live respectiv Sony Online Entertainment (vechiul PSN). XBL este mai populat si zic eu mai distractiv insa costa ~50$ pe an. SOE este gratis dar nu are aceleasi facilitati ca XBL. Ca o concluzie ambele concluzii au plusuri si minusuri insa tu alegi ce iti place mai mult. Mai multe detalii gasesti pe net. O zi buna!