| AlexandruPopa447 a întrebat:

Acum o saptamana am lasat telefonul la un service pentru a-mi schimba display-ul. Ieri mi-a venit dar in unele zone touch-ul nu functioneaza corect, cand tin degetul apasat nu ramane apasat, ci se apasa. Este posibil ca acest lucru sa se remedieze pe masura ce voi folosi mai mult timp telefonul?

5 răspunsuri:
| mudokins78 a răspuns:

Nu! Asta se întâmplă când ala ti-a pus o chinezărie și nu ceva original!

| AlexElektro1987 a răspuns:

Este din cauza ca nu a fost pus cum trebuie si nu face contact bine touch-ul cu display-ul. Nu prea ai ce sa ii faci tu daca nu te pricepi la desfacut telefoane si nu, nu se remediaza cu timpul., el trebuie sa fie incadrat perfect si sa funcționeze cum trebuie din prima.
Te duci inapoi la ala de unde ai schimbat touch-ul si ii spui sa ti-l faca calumea, vezi ca cel mai probabil o sa iti ceara si acea chitanță

| AdrianaLacan a răspuns (pentru AlexElektro1987):

De acord, si eu am schimbat display-ul la un S8(ecran curbat) dar mi s-a spus de la inceput ca imi va ramane o urma a butoanelor asa sterse pe fundal, si asa a fost. Am platit 350 lei. acum 2 ani. Daca as fi avut si alte probleme, m-as fi intors la ei.

| nicu991 a răspuns (pentru AdrianaLacan):

Poate ai vrut sa spui ca ai schimbat sticla ecranului, adica digitizer-ul iar urmele de butoane ramase pe ecran sunt cauzate de expunerea regiunii respective de pixeli din ecran la imagini statice si se numeste BurnIn intalnit la ecranele pe tehnologie AMOLED.
Daca ti s-au luat bani pentru schimbarea ecranului, atunci ai fost pacalit. Un ecran nou nu are de ce sa vina cu BurnIn pe suprafata sa.

| AdrianaLacan a răspuns (pentru nicu991):

Eh, asta e, bine ca functioneaza happy nu se vad tare, doar daca am o pagina alba deschisa si ma uit cumva dintr-o parte. Mersi! happy