| Naaughty a întrebat:

Acum pe price.ro iPhone 5S 16GB e cam 25 mil..
Intrebarea mea pentru voi este: dupa ce va aparea iPhone 6, dupa 1 luna cat va costa iPhone 5S 16GB?
(doresc sa imi cumpar 5s-u si de asta)

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Dupa 1 luna nu o sa scada pretul, in cateva luni cand va fi aproape de scos din productie vor scadea preturile

| stlucian a răspuns:

Dupa o luna? Poate dupa vreo 3-6 luni sa scada semnificativ.Depinde ce impact va avea noul iPhone 6 asupra cumparatorilor.Reclama se face dar in final tot consumatorul decide.Multi poate o sa ramana fideli iPhone-ului 5S si atunci in functie de review-uri pretul poate sa scada mult sau sa se mentina in zona "accesibila". Oricum cred ca dupa o luna poate o sa scada cu 100-200 lei maxim

| DuDDy24 a răspuns:

Cred ca o sa ajunga undeva la 20 de mil, sau tot in jurul valorii de 25 de mil sa ramana. Iphone 6 probabil o sa apara pe la un pret de 40 de mil si d'aiawinking