| IuliaIdfkk a întrebat:

AJUTOR. Am scapat telefonul pe jos ieri si cand incerc sa-l aprind ecranul ramane complet alb nu se mai vede nimic ramane asa alb. Il am cam de 2-3 luni si este un Samsung Galaxy Y. Ce problema ar avea? Eu m-am gandit ca e de la folie dar nu stiu sigur unde pot merge cu el sunt din Bucuresti!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU este de la folie, ci din cauza şocului ( s-a defectat ceva în interior )...

Dacă l-ai cumpărat de NOU şi ai Garanţie la el, atunci îl duci la magazinul de unde l-ai cumpărat sau la unitatea de Service menţionată în Certificatul de Garanţie!

Dacă NU ai garanţie, atunci îl poţi duce la orice Service.

Toate cele bune.

| IuliaIdfkk explică (pentru bursuc001):

Nu nu il am de nou. Asta e problema ca ma duceam la magazin altfel nu intrebam. Si cam cat m-ar costa laughing?

| bursuc001 a răspuns (pentru IuliaIdfkk):

N-aş putea să-ţi spun deoarece DEPINDE care este defectul...
După ce îl "deschide" se va vedea şi îţi va spune un preţ orientativ.

O seară frumoasă.

| IuliaIdfkk explică (pentru bursuc001):

Multumesc mult de tot!

| bursuc001 a răspuns (pentru IuliaIdfkk):

Cu plăcere!

Toate cele bune.

5 răspunsuri:
| AndreiDr a răspuns:

Cert e ca l-ai scapat nu gluma. la orice service autorizat in telefoane, sau la garantie.
O sa te coste maxim 100 ron... cred.