| SmIlEy_4608 a întrebat:

Allview Viper v1 i SPART. Buna! Ieri mi-a cazut telefonul din buzunar si s-a spart ecranul. Cand apas pe ecran sa efectuez comenzi nu functioneaza dar imaginea nu este afectata, pot sa primesc mesaje si mi le arata sau notificari dar nu le pot accesa din cauza ecranului care nu imi raspunde la comenzi. Trebuie sa imi cumpar doar touch-ul (sticla) sau trebuie sa imi cumpar tot displayul care este destul de costisitor si nu am de gand sa il repar la acest pret?

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Touch-ul este lipit de display si nu poti schimba doar touch-ul trebuie schimbat display-ul cu totul. Daca ti se spargea sticla si touch-ul inca functiona iti schimba doar sticla.

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut, nici nu ma mira asa sunt toate telefoanele si tabletele celor de la Allview cum le-ai scapat putin, ai asezat ceva pe ele din greseala cum a pocnit si toch-ul. Du-te la un service trebuie sa schimbi si display-ul pentru ca touch-ul e lipit de el. Asta te va costa o gramada, data viitoare sa nu mai incerci nimic de la Allview.

| SmIlEy_4608 explică:

Pai, se poate cumpara doar geam+touch https://www.inowgsm.ro/......ginal.html sau tot displayul la un loc