| Lioana a întrebat:

Am 2 conturi de Whatsapp cu numere de telefon diferite si vreau sa renunt la unul din ele si sa mut conversatiile din el in celalalt cont. Adica sa-mi unific listele de conversatii din cele 2 conturi in unul singur. Se poate face asta? Daca da, cum?

9 răspunsuri:
| Lioana explică (pentru Salontanul):

Linkul mentionat nu raspunde la intrebarea mea. Nu vreau 2 conturi de Whatsapp. Asta am deja. Vreau sa elimin unul definitiv dar sa pastrez conversațiile si sa le mut in celalalt cont alaturi de celelalte. Sa le imbin.

| MihaiSpeedster a răspuns:

Du-te în Settings->Chats->Export Chats. Poți să selectezi un chat și să îl trimiți prin whatsapp la noul număr. Partea proastă e ca trebuie să faci asta cu fiecare chat în parte.

| Lioana explică (pentru MihaiSpeedster):

Din pacate se exporta ca fisier text in conversatia cu mine insami.

| MihaiSpeedster a răspuns (pentru Lioana):

Atunci faci forward la toate mesajele, unul cate unul pe numarul nou. Probabil te apucă primăvara până termini, dar asta e

Răspuns utilizator avertizat
| Endy22 a răspuns:

Incearca sa schimbi la unul din ele numarul de telefon cu cel care Vrei sa il pastrezi si e posibil sa mearga. Cei ce au numarul respectiv te vor putea contacta in continuare si ceilalti le va aparea ca ti-ai schimbat numarul de telefon cu cel actual. Eu cred ca functioneaza.