| CmPunk13 a întrebat:

Am bagat o cartela Orange in telefon, imi mergea bine dar,nu mai functioneaza bine, adica scriu codul de deblocare iar acolo unde vad ca merge cartela tot imi arata X, nici mesajele pe care trebuie sa le primesc cand folosesc numarul la ceva tot nu functioneaza si cand dau sa sun imi spune "Reteaua mobila nu este disponibila ". Cum o fac sa functioneze din nou corect va rog, Funda!

3 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Cel mai probabil cartela s-a demagnetizat si trebuie schimbata intr-un Orange Shop. Schimbarea SIM-ului defect este gratuita si dureaza maximum 10 minute.

O zi buna,
Orange Helper

| AndreeaM1 a răspuns:

Am patit si eu. Du-te la Orange si o sa ti-o schimbe.

| Gabriel_Marius_1995 a răspuns:

Si mie imi face asa