| Skillx a întrebat:

Am blocat aseara un telefon, al unei prietene... Am bagat combinatia de la cod de mai multe ori si l-am blocat. Ma puteti ajuta? Spuneti-mi si mie cum sa fac sa il deblochez, va rog. !

4 răspunsuri:
| Grimmjow69 a răspuns:

Nu prea multe, cel mai simplu mod este sa-i dai un root, sau poti merge la un service si til deblocheaza ei.

| CleopatraElena a răspuns:

Deci,va teebui sa, te duci la Vodafone, iar acestia iti vor cere un cod de repornire. Il ceri prietenei tale, iar cei dela Vodafone, vor baga un card in telefon sa afle codul PIN. Apoi, totul va fi bine! Pupici!

| alx17 a răspuns:

Pai...scoate-i bateria sau inchidel sau baga alta cartela...

| motanasu a răspuns:

Trebuie sa te duci la firma la care e abonata ea(adica Vodafone. Orange.) si sa le spui lor ce s-a intamplat sau daca are android(adica magazin play) iti cere sa bagi contul de gmail, pentru ca daca te-ai conectal la magazin play, automat ai cont gmail. Dcei bagi gmail acolo si parola apoi ii dai, cand ai intrat in gmail, ceva legat de parola si ti-o trimit ei. Bafta!happy Intreaba daca ai nelamuriri.