| Cortex a întrebat:

Am ceva telefon HTC, l-am lasat pe un prieten sa-si bage cartela in el si dupa ce am incercat s-o bag pe a mea din nou, n-o citeste.De obicei cand bag o noua cartela pornesc telefonul si imi cere codul pin, la cartela mea pornesc telefonul si atat, imi scrie ca nu am nicio cartela conectata, imi apar contactele dar nu pot suna sau da mesaje. Vreo rezolvare? gata am gasit solutia

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Contactele care apar sunt cele salvate in telefon.Scoate-o si bag-o iar. Posibil sa nu faca contact lamelele.

| wolder a răspuns:

De ce ai mai pus intrebarea daca ai gasit? wtf