| andy2598 a întrebat:

Am deja o tableta cu OS android si vreau sa imi cumpar un smart phone. Dintre Nokia lumia 800 si Sony xperia sola.

Răspuns Câştigător
| stefanutza a răspuns:

Eu ti-as sugera un Nokia Lumia 800...

| andy2598 explică (pentru stefanutza):

Si eu tot la acela m-am gandit.Mersi.

7 răspunsuri:
| piciu25 a răspuns:

Nu am multe de zis. doar SONY XPERIA SOLA! si iti explic si de ce: Sony are procesor dual core de 1ghz, pe cand Nokia are un single core de 1.4 ghz, Sony are gpu de 400 de mhz pe cand Nokia are gpu de 200 mhz, chiar daca Nokia are 16 gb de memorie nu are slot pentru sd, pe cand Sony are 8 gb+slot sd pana la 32 de gb. Sony are o densitate a pixelilor mai mare decat cea a lui Nokia, adica claritate mult mai buna a ecranului. Acum depinde ce os iti place mai mult: android sau windows mobile!

| mihaela997 a răspuns:

Eu am avut Sony xperia sola si nu e asa bun mai bine Nokia Lumia 800

| andy2598 explică:

Ms tuturor pentru opinii.

| DenisDulubei a răspuns:

Pai am vazut si eu telefoane lumia dar sincer sa fiu nu mau prea interesat prin faptul ca 1 nu merge bultutul decat de pe lumia pe lumia 2 are meniul prea simplu si 3 nu prea poti descarca jocuri, aplicati etc prea bune.
in schimb si eu as vrea sa imi cumpar un telefon Sony xperia (miro, sola, go)
la pret sunt cam asemenea miro are android 4.0 iar go este rezistent la apa si zgarieturi deci daca vrei sa iti iei un smartfone ieftin si permormant eu iti recomand un Sony xperia ce model ramane la alegerea ta

| Razvan_Andi_1996 a răspuns:

Sony xperia este foar bun rezistent si are niste aplicatii haioase si te tine mult

| Adynita a răspuns:

Eu zic Sony xperia sola
si zic din experienta