| thelovelyangel a întrebat:

Am internet prin cablu la pc si doresc sa ma conectez la el(la internet) cu telefonul prin wi-fi/ wireless.Ce pot face? funda!

2 răspunsuri:
| Iulian03 a răspuns:

Pai merge doar prin WI-Fi/Wirless, porneste Wirlessul si apoi vezi prin telefon la android wi-fi depinde ce telefon ai, uita-te in setari.

| MaxKiller911 a răspuns:

Salut! In primul rand trebuie ca router-ul tau sa transimta semnalul ( in ziua de azi nu cred ca mai are cineva internet doar prin cablu), iar apoi intrii in setarile telefonului si cauti retele sau wireless sau ceva de genul si te conectezi, bagi parola ( daca e cazul) si cam atat. big grin