| Furnicuta000 a întrebat:

Am luat in decembrie un Samsung A6 de la eMAG. De cand l-am luat a avut probleme cu semnalul, in sensul ca ACASA la mine e singurul loc unde pot sa primesc si sa efectuez apeluri, atat (si nici macar nu se intampla mereu asta). In niciun alt colt din tara asta (nu am incercat chiar peste tot dar destule locuri ca sa ma conving ) nu are semnal. Adica daca incerc sa sun sau cineva incearca sa ma sune apare brusc "neinregistrat in retea" si nu am ce sa ii fac. Am restartat, am facut tot ce se putea, nu e nici de la cartela, nu e nici de la actualizarea de soft, am schimbat si SIM-ul intre sloturi de 100 ori, pur si simplu nu merge. DAAAAR netul merge perfect, nu am treaba, pot suna pe Messenger si pe Whatsapp fara probleme, insa e frustrant ca nu pot primi apeluri normale. Nu toata lumea cu care vorbesc are Facebook sau Whatsapp. Puteam sa il returnez in alea 30 zile dar am zis ca poate isi revine, stiu, e greseala mea aici.
S-a mai confruntat cineva cu problema asta? Chiar vreau sa imi fac timp sa il duc la garantie, credeti ca mi-l primeste? Si ce ar putea sa ii faca? Eu nu cred ca il pot repara...

4 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Lasa alea 30 de zile. Are aparent o problema tehnica. Intoarce-l in garantie. Poate se poate repara sau se schimba. De aia ai garantie doar 2 ani sau cit are.

| Furnicuta000 explică (pentru GabiDumitrescu):

Da dar ma gandesc ca poate printr-o minune fix in service-ul ala o sa ii revina semnalul si nu o sa ma creada laughing

| MissxD a răspuns (pentru Furnicuta000):

Totusi, incearca. E de recomandat sa il intorci in garantie. Fa capturi de ecran, pentru orice eventualitate (in care sa prinzi si ora si data), sa dovedesti ca tu chiar nu ai semnal.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Furnicuta000):

Nu exista. Crede-ma ca am avut o problema de genul cu un telefon luat din China de pe net. L-am trimis inapoi, mi-au confirmat ca era ceva cu SIM-ul si ca l-au reparat. Eu le-am zis ca pica indiferent de SIM semnalul - aveam o problema similara cu tine - si baietii au fost finuti si mi-au dat banii inapoi, am luat alt telefon tot de la ei, cu ala nu am avut nici o problema. Apropos de cum se tot bat unii cu pumnul in piept pe aici ca Samsung sunt scule si restul chinezarii. P.S. Ca sa te oftici si mai tare, iti zic ca stiu cateva cazuri in care in anumite zone, testat cu n telefoane de top, Samsung era singurul care avea semnal... dar daca e sa ai ghinion, asta e. Iti recomand sa incerci si un soft care iti arata nivelul semnalului. Sa vezi daca pica semnalul sau e totusi o alta problema interna. Asta e excelent - https://play.google.com/store/apps/details?id=nextapp.sp&hl=en