| misswinchester a întrebat:

Am nevoi de ajutor urgent. Am uitat sa dezactivez codul pin si puk, iar acum telefonul mi s-a inchis si imi cere codul puk. Eu l-am bagat (pentru ca il mai aveam) dar zice ca e gresit) Ce pot sa fac ca sa-l aflu? Pot suna de pe alt telefon ca sa aflu codul puk al cartelei respective? Daca da, ce pasi trebuie sa urmez.Va rog rapid, sunt disperata

4 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Nu stiu daca e valabil pentru orice retea, dar pe Orange se poate afla puk-ul unui numar blocat din retea. Daca ne spui ce operator utilizezi, nu e exclus sa te putem ajuta in concret.

| gelu1970 a răspuns:

Suni la compania unde ai contractat serviciul de telefonie și după ce dovedești că tu ești titularul ei îți dau puk

| MihaiNicu23 a răspuns:

Suni de pe alt numar la compania telefonica de care apartii si iti vor da codul puk de deblocare.

| misswinchester explică:

Sunt utilizator Telekom