| Sandu3 a întrebat:

Am o ciudatenie la telefon si vreau sa stiu daca si altii o au.In momentul in care conectez cablul USB la calculator pentru incarcare imi apar imediat urmatoarele optiuni:Numai incarcare USB,iar daca deschid, imi apar urmatoarele:dispozitiv media(transfer fisiere)camera foto(pentru transfer de poze pe calculator)si ceva cu conectare ca CD ROM.Incarcand cu alt cablu USB decat cel original, tot ce am scris mai sus NU MAI APARE.Ciudat,nu? Intrebarea e, de ce? Nu e tot un cablu USB? La voi e acelasi lucru?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Primul cablu a fost cablu de date, cu 4 fire.
Al doilea cablu a fost doar de incarcare, cu 2 fire.

| Sandu3 explică (pentru Bula):

Deci cablurile mai groase sunt cu 4 fire in interior? Celalalt cablu cu care am incercat, e intr-adevar mai subtire decat originalul din cutia telefonului si este de la o baterie externa.Cu acela nu-mi apare nimic.Doar incarca.Deci daca pierd cablul original(sau il roade cainele happy )sa iau cablu mai gros? Stiind ca e posibil sa aiba 4 fire?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Unele cabluri sunt numai pentru incarcare sau cablul este pentru alt tip de telefon.