| Mihalcea_Sebi_2000 a întrebat:

Daca am un telefon cu cablu pe care il bag in incarcator original si il schimb cu altul care nu e original, dar schimb doar cablul nu si încărcătorul, afectează telefonul?

Răspuns Câştigător
| NGheorghe a răspuns:

De obicei cele ce nu-s originale sunt mai subțiri și firele înăuntru sunt mai subțiri. Cum intensitatea curentului depinde de grosime atunci evident că poate afecta. Nu ai cum să fi sigur dacă nu ai un aparat de măsură. Dacă este de foarte proastă calitate acel cablu se va încălzi, eventual și telefonul se va incălzi mai mult ca de obicei, caz in care poți să-l arunci la gunoi.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu afectează