| Deyu0713 a întrebat:

Am o tableta Samsung Tab 3 lite si un telefon Allview V1 Viper I. Si intrebarea vine asa: De ce pe telefon nu merge Asphalt 8? Tableta are android 4.2.2 iar telefonul 4.4.2. Sa fie din cauza la android?

4 răspunsuri:
| Tarabostes a răspuns:

Nu te intereseaza androidul atunci cand e vorba de rularea unui joc. Probabil ai prea multe poze sau aplicatii pe telefon care ti-l incetinesc. Sau daca nu iti merge deloc, probabil jocul nu este compatibil cu telefonul tau. Pe un Allview mult mai slab ca un viper merge destul de bine asphalt 8.

| Deyu0713 explică (pentru Tarabostes):

Pai nu ma lasa sa il instalez de pe market, eu asta zic. Ai vreo idee de ce nu ma lasa?

| Alex1254 a răspuns:

Asphalt 8 nu este compatibil cu versiunea 4.2.2 de la Allview.Incearca sa faci update la android. Sper ca ti-am fost de ajutor

| Deyu0713 explică (pentru Alex1254):

Allview are 4.4.2 si nu merge. Tableta are 4.2.2 si merge. Si nu stiu de ce pe telefon nu merge...