| Girly97 a întrebat:

Am primit acum cateva ore un apel de la numarul de telefon 040348720180. Mi s-a parut suspect acest numar si nu am raspuns. Voi din ce tara credeti ca provine acest numar?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E numar de Romania, doar ca are prefixul international 04 in fata

| GabiDumitrescu a răspuns:

Cap ai, minte iti mai trebuie. Era asa de greu sa cauti pe google prefixele telefonice pe tari? 040 e Romania, doooh! Telefon fix, judetul Arges (0348).

| Girly97 explică:

Te rog frumos sa incetezi cu aceste glume! Eu am pus aceasta intrebare pe TPU ca sa incerc sa aflu tara de unde provine acest numar de telefon, nu pentru a glumi cu altii. Si NU voi suna sau raspunde acestui numar pana nu aflu de unde vine!

| Alexxxxxandraxxx a răspuns:

E din Australia. Dupa Prefix 0403.

| Girly97 explică (pentru Alexxxxxandraxxx):

Nu am nicio ruda din Australia...

| suntserios a răspuns (pentru Alexxxxxandraxxx):

Sa mor de stiu de unde scoateti unii dintre voi raspunsurile? Cum spanac sa zici ca e Australia dupa prefix 0403 cand prefixul australiei e 061 iar 04 e cel al romaniei

| frunzarescu a răspuns:

Romania - Arges