| sasa1sasa1sasa1 a întrebat:

Am primit un mesaj pe telefon, ca raspuns la un anunt dat.
Ciudatenia este ca "expeditorul" nu este un numar obisnuit ci un numar scurt (1813) folosit de obicei de firmele de telefonie ca numere de serviciu.
De ce am primit asa?
Merci.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Citeste aici

http://urbanic.ro/......e-ele-1417

si da un search dupa nr ala de telefon, nu esti singurul cu spamul asta

| sasa1sasa1sasa1 explică (pentru suntserios):

Fenomenal! Multumesc.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Oricine poate avea numere scurte nu doar operatorii de telefonie.

| sasa1sasa1sasa1 explică (pentru suntserios):

Inteleg. Multumesc.

| sasa1sasa1sasa1 explică (pentru suntserios):

Iata ca de data asta raspunsul nu a fost bun.
Am mai primit azi un mesaj, pentru acelasi anunt dat, de la o alta persoana si. tot prin 1813! sad

| GdX a răspuns:

Lol. Daca trimiti coduri sau te inscrii la ceva, asa primesti mesajele de confirmare. Numere scurte.

| sasa1sasa1sasa1 explică (pentru GdX):

Nu asta am facut eu. Nu m-am inscris la nimic!