| TEQUILAMONSTER90 a întrebat:

Am si eu un telefon Allview P6 Lite cumparat acum cateva zile, iar azi am remarcat ca bateria arata ca e 29% si nici nu se descarca dar nici nu se incarca. De exemplu atunci cand il bag la incarcat imi arata acel fulger la baterie ca si cum ar incarca dar ramane la fel. Ce trebuie sa fac sau ce problema are?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da-i o inchidere. Daca nu merge, da-i factory reset (il inchizi si apesi simultan pe butoanele Power si Volume Down). Daca nici asa nu merge trimite-l in garantie.

| 5yus a răspuns:

Cel mai bun caz e sa-si revina dupa RESETARE, insa nu cred, si va trebui trimis in garantie unde va fi resoftat. Probleme cu un Allview am si eu...