| anonim_4396 a întrebat:

Am un Allview A5 Duo si am telefonul rootat de ceva vreme.Problema este ca de la un timp cand intru pe magazin play imi zica ca nu este nici o conexiune chiar daca sunt conectat la Wi-fi fie la datele mobile.Cum pot rezolva eroarea?

3 răspunsuri:
| panther2007 a răspuns:

Poate sa ii dea reset pana maine root-ul ramane implantat in rom, deci nu asta e solutia. Solutia e sa dowodezi google gapps si sa il instalezi

| Hoskero a răspuns:

Telefoanele acestea cu soft care merge pe cărbuni, nu trebuie supuse la Root sau alte lucruri de genul care sa.l supra. încarce si mai mult. Sfatul meu e sa ii dai un reset care va rezolva problema si sa nu mai bagi root

| Cosmyn671 a răspuns (pentru Hoskero):

Am incercat dar in zadar