| UtilizatorNeidentificat30 a întrebat:

Am un iph 6, am uitat codul de deblocare, ca l am avut pus in dulap si nu l am mai folosit, am incercat sa pun codul de mai multe ori si mi s-a blocat scrie iph dezactivat conectati va la ITunes, cum ii pot da resetare din butoane fara cablu de date sau alte astea, ajuti ma dau funda pls

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Il resetezi ca piese de schimb, daca-l cumpara la vreun service.

| SporeBox a răspuns:

Daca dai "inchidere" si cat timp este inchis apesi pe butoanele cu care ajustezi sunetul se reseteaza. Cel putin asa cred. Nu am incercat. Mai bine incearca asta https://youtu.be/nPFJY94SaLc

| Alindinu472 a răspuns (pentru SporeBox):

1.La i.o.s nu exista resetare din butoane
2.Cristi Munteanu avea amprenta pe butonul Home, de aceea lui i sa deblocat.
Incearca și ai să vezi că Siri o sa te roage să bagi pinul sau amprenta
3.Si daca se găsea o modalitate cei de la Apple căutau și găseau vulnerabilitatea si trimeteau actualizare pana acum

| Alindinu472 a răspuns:

La i.o.s nu exista resetare din butoane