| Eduard2007 a întrebat:

Am un iphone 11 pro și când dau zoom la camera mi se face camera mov. Dar când dau zoom pe un obiect, e normal. Menționez ca l-am șters cu un șervețel umed.

7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu se intelege prea bine, ce inseamna cand dai zoom la camera si ce inseamna ca dai zoom pe un obiect?
este posibil ca acea problema sa chiar fie de la folosirea acelui serveret umed, asta daca a patruns acea solutie efectiv in telefon dar cum oare...
ai incercat sa stergi apoi cu o laveta din microfibra poate cu foarte putin alcool izopropil locul unde ai dat cu acel servetel?
nu pot sa imi dau cu parerea asa ca cel mai bine mergi cu telefonul la un service GSM/reparatii telefoane, baietii de acolo se pot uita la telefon si iti pot spune ce anume are telefonul si de ce natura este "defectul" reclamat de tine, este gratuita constatarea

| Eduard2007 explică (pentru Simpatic):

Adică când dau zoom în larg e mov. Dar dacă dau zoom de exemplu pe o sticlă de apă, camera e normală

| Simpatic a răspuns (pentru Eduard2007):

Intrucat nu sunt specialist, imi mentin recomandarea de a merge cu telefonul tau la un service GSM

| SuNaM a răspuns:

Iese și poza mov? Sau doar se vede așa? Daca as vede așa doar e normal, când dai zoom maxim, se colorează camera cu mov și verde că fotografii Profi să știe unde se face zoom sa miște camera. Daca camera scoate pozele ok nu ai probleme. In schimb daca ies mov pozele, ți se duce camera telefoto care se ocupa de zoom

| Eduard2007 explică (pentru SuNaM):

și pozele tot mov sunt

| SuNaM a răspuns (pentru Eduard2007):

Sunt pixeli morți pe senzor camerei..trebuie schimbata...

| Mihai0101 a răspuns:

Daca ai garatie inca la el trimitele la garantie nu mai astepta!