| Danny_Alexe_1996 a întrebat:

Am un iphone 5 si vreau sa stiu de ce imi moare telefonul cand vorbesc la telefon sau ma uit la vrun videoclip?
am versiunea de 9.2.1 oare este versiunea prea mare?

1 răspuns:
| paulpaul25 a răspuns:

In mod normal nu ar trebui sa fie.
Incearca un soft reset. Tine apasat butonul "home" si cel de sus, "power" in acelasi timp, 4-5 secunde pana cand telefonul o sa-si dea un restart. Vezi dupa aia daca s-a schimbat ceva. Nu o sa ti se stearga date, contacte sau aplicatii de pe el, nu ai nimic de pierdut.

Daca nu se rezolva cel mai bine ar fi sa mergi cu el la un service gsm sa intrebi de problema asta, poate fi alta problema. Mult succes!