| AliceAnnnnna a întrebat:

Am un iPhone 5s și nu pot sta pe wi-fi normal. De doua zile când îmi aprind wi-fi-ul se inchide netul și după 2 minute mi se restarteaza telefonul, doar pe datele mobile pot sa stau. Îmi poate explica și mie de ce?

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

E un bunic de șapte ani, ia-ți altul (pentru că meriți)

| alexalx1234 a răspuns:

Trebuie sa schimbi telefonul. iPhone 5S e lansat in 2013 si se vede.

| AliceAnnnnna explică (pentru alexalx1234):

N-am niciun ban. Nu îmi permit nimic și pana îmi schimb telefonul o sa îmi ia 10 luni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am un Samsung s10 si patesc la fel.

| nicu991 a răspuns:

Fenomenul apare si atunci cand doar il tii activat WiFi-ul, fara sa te conectezi la retea?
Prima optiune este sa resetezi conexiunile WiFi din telefon si sa te reconectezi. Daca fenomenul persista, cel mai probabil ai chipset-ul WiFi defect.

| AliceAnnnnna explică (pentru nicu991):

Și când tin wi-fi aprins fără sa fiu conectata la rețea dar și atunci când sunt.

| nicu991 a răspuns (pentru AliceAnnnnna):

Este foarte probabil ca chipset-ul WiFI sa aiba un scurt-circuit iar punerea lui in functiune sa duca la repornirea telefonului.

| FabricantDeGunoi a răspuns:

Este din cauza antenei telefonului sau placi de baza

| AliceAnnnnna explică (pentru FabricantDeGunoi):

Da-mi mai multe detalii, te rog