| GabytzuXxXx a întrebat:

Am un LG optimus one p500 si vrei sa ii dau update la android 4.2.2 dar ma tem de ce se poate intampla! Sa risc?

15 răspunsuri:
| Doctorfishadi a răspuns:

Salut! Nu ai cum sa ii modifici sistemul de operare.Acel up-date doar rezolva mici probleme, si/sau iti aduce optiuni noi. Daca sistemul de operare android 2.2 parca are, nu iti convine in varianta originala, sau daca nu mai are acea dexteritate si rapiditate de mai demult, ii poti face up-date, dar so ramane tot 2.2, numai ca alta varianta mai moderna! Este ca si cum ai avea pe pc windows xp sp1 si zici ca daca ii dai up-date il faci sp2 sau 3, nu ai cum. Daca ai probleme minuscule cu el da, merita acel up-date, dar daca nu, nu merita.Prin up-date so devine mai instabil.Al meu avea probleme cu aplicatiile si cu up-date s-a rezolvat!

| GabytzuXxXx explică (pentru Doctorfishadi):

Te inseli...ii pot pune android 4.2.2 jelly bean si stiu cum dar vreau sa intreb ce riscuri sunt!

| Pingu69 a răspuns (pentru GabytzuXxXx):

Ce telefon ai?

| GabytzuXxXx explică (pentru Pingu69):

LG optimus one p500 nu vezi in intrebare? >))

| Doctorfishadi a răspuns (pentru GabytzuXxXx):

Riscurile sunt sa il faci zob, si nu ma insel, singura metoda sa ii pui alta versiune este sa o descarci cumva si sa il fortezi tu sa o ia pe aia, deloc bine! Eu i-am facut up-date si tot jelly bean 4.1 a ramas, tu vrei up-grade nu up-date, repet este imposibil sa ii schimbi versiunea so, nici cei de la service nu se vor baga, iti garantez.Singura solutie este sa il descarci de pe net tu personal, si iti faci telefonul snitel cu varza!

| GabytzuXxXx explică:

Apropo vreau sa imi pun android 4.2.2 jelly bean

| Pingu69 a răspuns:

Mai bine nu risca versiunea asta ii foarte bunalaughing

| GabytzuXxXx explică (pentru Pingu69):

Eu am android 2.3.3 si VREAU sa ii pun 4.2.2

| Truta_Madalin_1998 a răspuns:

Pierzi multe avantaje si eu am facut la fel si dupacea nu a mai mers camera si mergea foarte incet... dar daca vrei poti sa faci!

| GabytzuXxXx explică (pentru Truta_Madalin_1998):

Tu ce telefon ai avut? eu am android 2.3.3 si multe aplicatii si jocuri nu merg! de asta vreau sa ii pun 4.2.2 jelly bean.

| Pingu69 a răspuns (pentru GabytzuXxXx):

Daca ai procesor slab si RAM-i putini te sfatuiesc sa nu ii pui, ii un pas prea MARE de la 2.3.3 la 4.2.2...poate sa mearga sacadat sau deloc bine laughing)

| GabytzuXxXx explică (pentru Pingu69):

Pai procesur si ramul e bun! stiu ca merge bine! dar totusi ma tem sa nu patesc ceva cu el >)))

| Pingu69 a răspuns (pentru GabytzuXxXx):

Du-te la compania de tel la care esti abonat si o sa-ti zica tot ce vrei...nu te baga sa bagi din astea luate de pe net sau altceva ca daca ai luat un virus ii nasol prietene *.* big grin

| Doctorfishadi a răspuns (pentru GabytzuXxXx):

A, si apropo daca android se defecteaza sau apare cumva o eroare la o reinstalare a so, unele erori devin fatale si nu mai poti resofta nici la service telefonul.Aici vorbim de cazuri cand ecranul se face alb, sau cand sigla de aprindere afisata pe display ramane blocata!

| Truta_Madalin_1998 a răspuns (pentru GabytzuXxXx):

Galaxy mini 2