| ss501 a întrebat:

AM un lumia 520 cu celebrul ecran al mortii ( blue screen )

Telefonul se aprinde si ramane blocat cu un ecran albastru cu nimic pe el (am schimbat si bateria tot asa face ). Daca il pun sa se incarce, se restarteaza singur apare logo-ul Nokia si apoi ajunge la ecranul albastru si din nou isi da restart. Am incercat hard reset si nu merge, am tinut apasat pe volume down si 10 minute si nu a aparut! Am incercat si cu windows recovery tool, nu merge pentru ca isi da restart.
Va rog o solutie.

2 răspunsuri:
| allinam21 a răspuns:

Buna, apasă volum down + butonul home amândouă odata si dai reset

| ss501 explică (pentru allinam21):

Nu merge butonul home pentru ca telefonul tot ce face e sa se aprinda, apare logo-ul Nokia si dupa ecranul albastru si butoanele nu merg nu vibreaza nimic.si iar se restarteaza singur si aceeasi poveste, logo-ul Nokia si ecran albastru