| Ho1 a întrebat:

Am un mobil nou care mi l-au daruit, si cum s-ai aflu numarul lui?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Despre ce adresa vorbesti?
Numarul la care poti suna sa-ti afli numarul, difera de la o retea la alta. Dar fa cum te-am invatat. Suna pe cineva (mama/tata) si pe ecran apare numarul care suna. Acela este numarul tau, al cartelei din telefon.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te referi la numarul cartelei?
Sint niste numere de servicii unde ai putea suna daca nu s-a facut deja un prim apel. Scrie in cartea tehnica. Dar solutia cea mai simpla este sa suni pe alt mobil si sa vezi numarul care suna.

| Ho1 explică (pentru anonim_4396):

Si unde-i adresa pe care sa intru? cine la sters?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ho1):

Despre ce adresa vorbesti?
Numarul la care poti suna sa-ti afli numarul, difera de la o retea la alta. Dar fa cum te-am invatat. Suna pe cineva (mama/tata) si pe ecran apare numarul care suna. Acela este numarul tau, al cartelei din telefon.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multumesc pentru funda. Inteleg ca ai reusit. Am vrut sa raspund mai devreme dar iar mi s-a blocat PC-ul.

| Ho1 explică:

Ce-i acolo>?