| aliceflorentina a întrebat:

Am un Nokia lumia 520 si la.m actualizat din greseala si nu imi plac anumite aparitii in telefon..As putea sterge acasta actualizare? Cum as putea? FUNDAkiss

Răspuns Câştigător
| sweet1515335 a răspuns:

Nu merge chiar asa bine. Si eu am acelasi telefon si l-am updatat la 8.1, si nu sunt deloc multumit. Aplicatia pentru muzica merge mai greu, da rateuri, nu recunoaste toate copertile albumelor. Am incercat si alte aplicatii din store insa nu am gasit nici una intr-adevar ok. In general aplicatiile pornesc mai greu si am impresia ca si bateria se duce mai repede. Cortana e degeaba, daca nu esti in USA nu te ajuta. Singurele chestii misto sunt posibilitatea de a pune poza in background (inutila de altfel), aplicatia maps care iti calculeaza distante (desi cred ca si cu HERE se putea calcula, cu asta e mai usor) si action-centerul (din care nu poti activa datele mobile, deci tot trebuie sa intri la setari pentru ele). Si singura chestie utila e ca poti transfera aplicatii in cardul SD. Nu zic ca nu ar fi un update bun, insa e pentru telefoanele mai potente din gama Lumia, 520-ul din pacate cam gafaie cu el (plus ca nu suporta destule aplicatii). Si eu as vrea sa revin la Win 8.0, intentionez pe viitor sa-mi iau un Lumia 930 si atunci voi beneficia de win 8.1 cu toate briz-briz-urile lui.

3 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Nu poti. Dar ce anume nu-ti place. Si eu l-am actalizat la 8.1 si merge foarte bine.

| horia2012 a răspuns (pentru sweet1515335):

Inainte de face update am citit cam ce aduce in plus si stiam-de ex.-Cortana e pentru USA. In rest, facilitatile care au aparut in plus pentru mine sunt OK. Nu stiu ce sa zic. Eu sunt multumit, depinde de gusturi. Poate ar fi trebuie sa te orientezi catre 525 care are 1GB de RAM.

| sweet1515335 a răspuns (pentru horia2012):

Nu merge chiar asa bine. Si eu am acelasi telefon si l-am updatat la 8.1, si nu sunt deloc multumit. Aplicatia pentru muzica merge mai greu, da rateuri, nu recunoaste toate copertile albumelor. Am incercat si alte aplicatii din store insa nu am gasit nici una intr-adevar ok. In general aplicatiile pornesc mai greu si am impresia ca si bateria se duce mai repede. Cortana e degeaba, daca nu esti in USA nu te ajuta. Singurele chestii misto sunt posibilitatea de a pune poza in background (inutila de altfel), aplicatia maps care iti calculeaza distante (desi cred ca si cu HERE se putea calcula, cu asta e mai usor) si action-centerul (din care nu poti activa datele mobile, deci tot trebuie sa intri la setari pentru ele). Si singura chestie utila e ca poti transfera aplicatii in cardul SD. Nu zic ca nu ar fi un update bun, insa e pentru telefoanele mai potente din gama Lumia, 520-ul din pacate cam gafaie cu el (plus ca nu suporta destule aplicatii). Si eu as vrea sa revin la Win 8.0, intentionez pe viitor sa-mi iau un Lumia 930 si atunci voi beneficia de win 8.1 cu toate briz-briz-urile lui.

| notefree a răspuns:

Se poate dar cu o aplicatie de la Nokia pentru pc.