| Anoniiiimuleeeeeeee a întrebat:

Am un telefon Allview P4 DUO si cand vorbesc pe SIM 1 si cineva incearca sa sune pe SIM 2 ii zice ca am telefonul inchis si invers. Ce pot sa fac sa apara apel in asteptare sa pot raspunde de pe un sim pe altul?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Acelasi raspuns ca Roxin.

| dannyel86 a răspuns:

Pentru ce vrei tu, ai nevoie de un dispozitiv Dual Active, care permite utilizarea simultana a cartelelor sim. Roxin spune ca al tau e trecut ca StandBy, deci nu suporta aceasta tehnologie. Cu toate acestea, ai putea incerca optiunile de redirectionare apel catre simul activ. Adica, daca te suna pe un numar care nu poate fi accesat, sa preia apelul simul activ, care va avea apel in asteptare si vei sti ca ai fost sunat. Macar stii ca ai fost cautat, chiar daca nu se preia apelul de simul dorit.

| Roxin a răspuns:

Salutare!

Din pacate, acel model de telefon nu permite comutarea apelurilor de pe un SIM pe celalalt.
Daca te uiti in specificatii, scrie Dual StandBy. Asta inseamna ca in momentul in care ai un apel pe Vodafone de exemplu, telefonul opreste semnalul pe Orange sau ce retea ai tu pe SIM2.

Deci, nu prea ai ce sa faci.

O zi buna!

| UnAdrian a răspuns:

Salut,

Poti sa iti redirectionezi apelurile de pe un sim pe celalalt, dar daca raspunzi vei fi taxat ca si cum ai suna de pe sim-ul pe care ai fost sunat pe sim-ul de pe care raspunzi. :-)