| dariusdariusdarius a întrebat:

Am un telefon cu android 4.0.3 si ce pot sa fac ca sa bag plicatiile pe card ca am memoria interna aproape full 900 mb din 1 gb ce sa fac?
funda!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Telefonul aşa este setat : să instaleze aplicaţiile/jocurile AUTOMAT în memoria internă.

Întâi să încerci să vezi dacă poţi muta aplicaţiile din meniul telefonului.

După ce instalezi aplicaţiile/jocurile pe telefon POŢI folosi aplicaţia App 2 SD ( app manager ), pe care o poţi descărca de la linkul oficial :
https://play.google.com/......ps/details

Cu această aplicaţie POŢI muta celelalte aplicaţii pe cardul de memorie ( SD card ).

Această aplicaţie verifică automat fiecare aplicaţie, imediat după instalare, şi cu aceasta le poţi muta pe cardul de memorie - astfel eliberezi o parte din memoria internă.

Toate cele bune.

2 răspunsuri:
| piciu25 a răspuns:

Descarca de pe google play apps2sd. simplu si eficient!

| andy2598 a răspuns:

Intra la setari-aplicatii-apasa pe care vrei sa o muti-si iti apare acolo un pic mai jos mutati pe cardul sd