| Robica2003 a întrebat:

Am un telefon cumparat acum 2 sau 3 ani, mai exact un Samsung Galaxy S3 Mini. Nu stiu din ce an e, sau daca bateria este originala, dar bateria a fost asa de mult uzata incat de la 100% se descarca 0% in 10-15 minute. Si pe langa asta mai am si lag. Cand l-am cumparat bateria tinea mai mult, cam o ora, dar nu aveam lag. Lagul poate fi si de la baterie sau de la procesor?

2 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Lagul este de la procesor. Telefonul este vechi, probabil ai unele aplicații actualizate recent și logic că îți merge greu telefonul cu ele, e ca și cum ai instala Windows 10 pe un calculator vechi și te întrebi de ce nu merg jocurile bine sau ai lag. Iar despre baterie ce sa zic, cumpără una nouă și probabil va tine mai mult.

| iDarkness a răspuns:

Bateria supra incalzita afecteaza si performanta telefonului.